Díky nedávných dešťům byla noc čarodějnic z pohledu hasičů klidná

zveřejněno 03.05.2015

Během celého dne 30. 4. vyjeli hasiči k 67 požárům. Od 20. hodiny do půlnoci jednotky likvidovaly 23 požárů. Od půlnoci 30. dubna do 6 hodiny ranní dne 1. května byli hasiči vysláni k 25 požárů.

Nejvyšší nárůst požárů statistiky zaznamenaly mezi 21. a 22. hodinou večerní, kdy bylo oznámeno na krajská operační a informační střediska 12 požárů.

Nejvíc práce (od 30. 4. 0:00 hod. do 1. 5. 6:00 hod.) měli příslušníci HZS hl. m. Prahy (22 požárů), HZS Středočeského kraje (21 požárů), HZS Ústeckého kraje (7 požárů) a HZS Moravskoslezského kraje (7 požárů).

Během posledních hodin byly evidovány i tyto události:

Na Pelhřimovsku a Třebíčsku (Kraj Vysočina) někdo ráno zapálil vatry připravené na večerní oslavu filipojakubské noci. Na místě zasahovaly jednotky profesionálních i dobrovolných hasičů.

Jednotky HZS hl. m. Prahy likvidovaly požár zděné chaty v Praze 16. Chata o velikosti 6 x 6 metrů byla požárem zcela zničena. Při požáru došlo ke zranění chlapce, který byl zdravotníky převezen do nemocnice k ošetření. Příčinou vzniku požáru byla hra dětí s plynovým zapalovačem v době v době nepřítomnosti rodičů. Škoda se odhaduje na 150 000 Kč.

Další jednotky pražských hasičů byly vyslány např. k dohašení doutnajících ohnišť, které souvisely se zapalováním ohňů během včerejší noci v Praze 5 a 17.

HZS Středočeského kraje řešil během dnešních ranních hodin kuriózní případ zapálení 9 nádob na odpad na různých místech města Příbram.

Další statistické informace týkající se počtu požárů během noci naleznete zde.

kpt. Mgr. Nicole Zaoralová
tisková mluvčí GŘ HZS ČR