FOTO: Tatra je po repasi opět doma

aktualizováno 29.01.2017

Ve čtvrtek 26.1.2017 jsme od zástupců společnosti KOBIT - THZ s.r.o., Slatiňany převzali naši repasovanou Tatru 815. Její kompletní oprava vyšla na zhruba 4,66 milionu korun, částku 1,5 milionu korun pokryla dotace z Fondu zábrany škod. Vozidlo prošlo kompletní repasí podvozku a motoru, tuto provedla společnost Serviscentrum Vysočina s.r.o., Jihlava. Novinkou je super velká kabina osádky, do které se nově vejde šest lidí. Ta je poměrně unikátní, po celé republice je cisteren s takovouto kabinou jen necelá desítka. Součástí čtyřroletové nástavby je pak vedle nádrže na 6 000 l vody a 360 l pěnidla též vysokotlaké čerpadlo. Couvání usnadňuje kamera snímající prostor za vozidlem, nad ní je instalována LED směrová sváděcí rampa. Po nezbytném zaškolení obsluhy a doplnění výbavy bude vozidlo zařazeno do výjezdu.

POŘÍZENO S PŘISPĚNÍM
FONDU ZÁBRANY ŠKOD
ČESKÉ KANCELÁŘE POJISTITELŮ

pořízeno za finanční podpory Plzeňského kraje