Neznámá látka v Korytském potoce

zveřejněno 07.03.2015

Ve středu 4. března 2015 v 15:22 hodin vyjeli hasiči do Bezděkova, kde byl nahlášen únik neznámé bílé látky do místního rybníka a Korytského potoka.

O události velitel zásahu prostřednictvím KOPIS informoval ČIŽP a povolal si na místo Chemickou laboratoř z Třemošné.

Hasiči šli proti proudu Korytského potoka, znečištění bylo patrné ještě po 4 kilometrech, zhruba 500 metrů před obcí Struhadlo. Zde se potok ztrácí v melioraci. Hasiči ve spolupráci s chemickou laboratoří odebrala vzorky na několika místech.

Dle předběžných výsledků by se mělo jednat o saponáty nebo vodní disperzi, akutní nebezpečí ohrožení životního prostředí nehrozí. Odebrané vzorky budou zpracovány v laboratoři v následujících dnech.

por. Mgr. Pavla Jakoubková, DiS
tisková mluvčí HZS Plzeňského kraje