Námětové cvičení IZS - Bezděkov / Rohozno

18.09.2008 08:32

ID: 94743032

Popis: Z důvodu odhození nedopalku cigarety dochází ke vznícení lesního porostu. Nepříznivé klimatické podmínky způsobují rychlé šíření požáru a navíc se rozšiřuje v těžko přístupném terénu. Tak zněl námět taktického cvičení IZS, které se uskutečnilo ve čtvrtek 18. září 2008 na Klatovsku. Cvičení mělo prověřit úroveň a efektivitu spolupráce HZS Plzeňského kraje (HZS Pk) s PČR a Leteckou hasičskou službou (LHS) při řešení rozsáhlého lesního požáru. Cvičení bylo zahájeno v 9 hodin na ploše letiště u obce Rohozno, kde se rozdělily jednotlivé úkoly a byla provedena instruktáž pilota letadla. Velitel zásahu poté rozhodl o vytvoření plnícího stanoviště a ve spolupráci s dobrovolnými jednotkami a PČR zorganizoval kyvadlovou dopravu vody na plnící stanoviště. Krátce před desátou hodinou je ukončeno plnění letadla, které vzlétá a provádí shoz z dohodnuté výšky na požářiště. Při dalším přistání, velitel zásahu rozhoduje o další přípravě pro shoz hasební látky na požářiště. Dle intenzity požáru rozhoduje velitel zásahu o dalším plnění letounu.

Zúčastněné složky IZS:

• Hasičský záchranný sbor České republiky
    • HZS Pk stanice Klatovy
    • jednotka SDH Bezděkov
    • jednotka SDH Janovice
    • jednotka SDH Klatovy
    • jednotka SDH Luby
    • jednotka SDH Strážov
    • jednotka SDH Pocinovice
    • jednotka SDH Nýrsko
  • Policie České republiky
    • PČR - OO Klatovy