Česko-německé součinnostní cvičení - Janovice nad Úhlavou

25.10.2014 10:30

Námětem česko-německého součinnostního cvičení byla dopravní nehoda kamionu přepravujícího nebezpečné látky a 4 osobních automobilů.

Simulovaného zásahu, jehož součástí byla i dálková doprava vody do velkokapacitní nádrže na 5000 l na místě události, se zúčastnilo asi 150 hasičů. Jednalo se o dobrovolné jednotky z Klatov, Sušice, Janovic nad Úhlavou, Bystřice nad Úhlavou, Spůle a Běšin a dále pak z Arrachu, Furt im Waldu a Chamu. Německé jednotky zajistily přečerpání nebezpečné látky do náhradních nádrží a provoz dekontaminačního pracoviště.

Cvičení proběhlo na místě bývalého tankodromu v Janovicích nad Úhlavou. Na stejném místě proběhlo před 2 lety cvičení s námětem hromadné dopravní nehody. Bezděkovská jednotka se cvičení nezúčastnila.

Další informace o cvičení naleznete na stránkách hasičské inspekce Bad Kötzting (německy).